НА ПОТЕЗУ НВО „ГРАЂАНСКЕ ИНИЦИЈАТИВЕ“: Очекује се саопштење за јавност са јучерашњег састанка са страним амбасадама

Novosti online

27. 08. 2024. у 17:16

Након што су се појавиле спекулације да је током јучерашњег дана одржан састанак овдашњег невладиног сектора са западним амбасадама, а ради добијања даљих смерница из иностранства за организовање „вруће јесени“ у Србији и обојене револуције Беомајдан, за сада је све остало под велом тајности.

НА ПОТЕЗУ НВО „ГРАЂАНСКЕ ИНИЦИЈАТИВЕ“: Очекује се саопштење за јавност са јучерашњег састанка са страним амбасадама

OTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ/

Сходно декларативном залагању невладиних организација за принцип транспарентности, а што углавном чине у оквиру пројеката који им се плаћају са Запада, јавност има право да зна о чему је на овом састанку разговарано.

У маниру добре комуникационе стратегије и праксе, за очекивати је да ће НВО „Грађанске иницијативе“ и „Београдски центар за безбедносну политику“, као главни организатори овог тајновитог окупљања, издати саопштење за јавност и обавестити заинтересоване грађане како ће се даље одвијати обојена револуција Беомајдан.

У ишчекивању оваквог развоја догађаја, ексклузивно сазнајемо да су на састанку главну реч водили амерички и британски ментори, уз незаoбилазне представнике USAID-а, као најважнијег спонзора „Грађанских инцијатива“.

Уједно, искоришћена је ова прилика да невладини активисти странцима денунцирају националне и десне организације и појединце, уз инсистирање да се из антилитијумских протеста одстрани реторика српских домаћина, а фокус пребаци на сузбијање рударења и тзв. „малигног утицаја“ Кине, чиме се иначе баве USAID и „Грађанске иницијативе“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.

01. 03. 2026. у 12:45

Коментари (16)

ПРОДАТЕ СВЕ КАРТЕ ОД 80 И 100 ХИ-ЉА-ДА ДИНАРА! Црвена звезда зове на мало финале!