ШАМАР ПРЕМИЈЕРУ ЛАЖНЕ ДРЖАВЕ: Гренел осудио Мекговерна због подршке Куртију - "Критиковао га свет, а ти му помажеш" (ФОТО)
НЕКАДАШЊИ амерички специјални изасланик председника САД за дијалог Београда и Приштине Ричард Гренел критиковао је америчког конгресмена Џимија Мекговерна за подршку лажном премијеру такозваног Косова Аљбину Куртију:
Фото: Твитер принтскрин/Ричард Гренел
- Џим Мекговерн пружа помоћ и утеху изолованом премијеру кога је критиковао цео свет (НАТО, ЕУ, Немци, Французи, Бајденова администрација и Трампова администрација) - изјавио је Ричард Гренел.
Фото: Твитер принтскрин/Ричард Гренел
Подсетимо, лажни премијер такозваног Косова захвалио се америчком конгресмену Џимију Мекговерну на подршци:
- Много хвала Џимију Мекговерну за топао и позитиван састанак — наш први од 2022. — првог дана ДНЦ-а. Захвалио сам му се на његовом ревносном залагању за браћу Битићи, чије гнусно убиство од стране српских снага 1999. још увек вапи за правдом. Разговарао сам са конгресменом Мекговерном о снажном демократском и економском напретку Косова током мандата наше владе у протекле три и по године. Овај напредак је широко подељен и укључује чврсту посвећеност интеграцији свих етничких заједница Косова, као равноправних грађана у друштвени, економски и институционални живот Републике Косово. Ова посвећеност се манифестује у низу владиних мера, као што је изградња нових домова за невећинске заједнице и пилотирање заједничких образовних програма између већинских и невећинских ученика. Договорили смо се да останемо у контакту и да се ускоро поново сретнемо - поручио је Курти Мекговерну.
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)