ВУЧИЋ О НЕРЕДИМА ПОСЛЕ ПРОТЕСТА ОПОЗИЦИЈЕ: Провођење насиља и терора мањине
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је да је јучерашњи скуп опозиције протекао у демократској атмосфери, али да се после скупа десило насиље које је било очекивано.
Фото: Принтскрин
Вучић је честитао свим безбедносним снагама на професионализму, али и на трпељивости и поштовању свих права оних који и нису поштовали права других људи.
- Сам скуп је протекао у демократској атмосфери, што је веома важно за нашу земљу, било је све онако како је потребно да функционише у демократским земљама. Међутим, како се скуп завршио, догодиле су се ствари које смо очекивали. Јер свакодневно кад претите, дође до ситуације где насиље превлада, и то извршење тешких кривичних дела. Заузимање Прокопа, станице у Новом Београду, заустављање мотопута и рада на самом мосту Газела нису били никакав допринос демократији већ изругавања руглу демократије као политичког режима и провођење насиља и терора мањине - рекао је он.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)