СЛОБОДАН МИЛОШЕВИЋ ОБЈАСНИО КАКО ЈЕ ПОЧЕО РАТ: Највећа је бесмислица оптуживати погрешну страну (ВИДЕО)
ТОКОМ уводне речи Слободана Милошевића пред Хашким трибуналом, бивши председник СРЈ говорио је и о почецима рата у бившој Југославији.
FOTO: Arhiva novosti
- Рат је почео убиством оца невесте на српској свадби, која је пролазила центром Сарајева. Рат је почео првим убиствима Срба, на разним местима у Босни. Срби нису почели никакав рат и никакве сукобе. Тако је било и у Хрватској, покољ у Борову Селу, покољ на Плитвицама. О томе све постоје заиста историјске чињенице. И највећа је бесмислица оптуживати погрешну страну - рекао је Слободан Милошевић.
Он је током уводног излагања указао и на чињеницу да су Косово и Метохија саставни део Србије.
- Ја се онда питам шта је онда у ствари овде ваш циљ и зашто ви кажете, како се ви усуђујете да кажете да се "граничи Косово са Србијом". Косово се не граничи са Србијом, Косово је Србија, не граничи се Хаг са Холандијом - изјавио је Милошевић.
(alo.rs)
Препоручујемо
ХАГ ТРАЖИО ИЗМИШЉЕНОГ СРБИНА: Јунак из чувеног романа проглашен за највећег силоватеља муслиманки
05. 08. 2024. у 19:45 >> 17:39
ПОРАСТ НИВОА МОРА ПРЕТИ ХАГУ: Предграђе Схевенинген могло би да нестане (ФОТО)
28. 07. 2024. у 22:33
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)