"ПРОЈЕКАТ ЈАДАР ВАЖАН ЗА БУДУЋНОСТ ЗЕМЉЕ" Брнабић: Опозицији смета власт, а не литијум
ПРЕДСЕДНИЦА Скупштине Ана Брнабић рекла је данас да је пројекат "Јадар" јако важан за будућност Србије и да је невероватно лицемерје представника опозиције који, како је рекла, нису против литијума него против власти.
FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ
- Одговорићу на сваку изговорену неистину или глупост којој су изложени грађани Србије. У последњих неколико дана, али и континуирано од 2022. године када се у Србији обележавала 21 годишњица бивствовања и рада Рио Тинта у земљи - рекла је Брнабић на конференцији за медије у Скупштини.
Она је рекла да је тада неко почео да се буни против Рио Тинта, а не раније.
Брнабић је упутила честитке Влади Србије и председнику Александру Вучићу на потписаном Меморандуму о одрживим сировинама и на успешно одржаном Самиту о стратешким сировинама.
- Мислим да је вредно поменути да је ово први пут да у овако важним временима када се свет мења из корена Србија игра централну улогу, а не посматра са маргина - рекла је Брнабић.
Коментаришући одржану конференцију за новинаре Зелено-левог фронта, Покрета слободних грађана и Демократске странке и оно што је раније могло да се чује од Драгана Ђиласа и Странке слободе и правде Брнабић је рекла да они немају проблем са литијумом ни бојазан када је у питању заштита животне средине већ је њихов основни проблем власт.
- Цитираћу, како кажу представници ових странки и покрета и Ђилас - у овом тренутку и на овај начин не сме бити говора о литијуму. Они су против ископавања литијума у овом тренутку са оваквом влашћу, дакле нису против ископавања литијума - истакла је Брнабић.
Њима смета власт, додала је, и то је суштина читавог проблема.
Брнабић је истакла и да опозициони представници оптужују актуелну власт да су корумпирани да би спровели пројекат "Јадар".
- Али ко је нас корумпирао ? Немачка, ЕУ? Ако оптужујете нас за корупцију онда су и они. Ако смо ми корумпирани и зато радимо овај посао, онда је и ЕУ? Или причате будалаштине и неистине - рекла је Брнабић.
БОНУС ВИДЕО: Састанак председника Вучића са Шолцом и Шефчовичем у "Палати Србија"
Препоручујемо
"ЂИЛАС ЈЕ ПОТВРДИО СВАКУ МОЈУ РЕЧ" Ана Брнабић поручила: Продали су своју земљу, па се сад буне (ФОТО/ВИДЕО)
17. 07. 2024. у 13:15 >> 14:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (13)