"ОДЛУКА ЗА БУДУЋНОСТ" Вучић: Критичне сировине велика шанса за Србију коју нећемо пропустити
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић поручио је данас на пленарној сесији Самита о критичним сировинама у Палати Србија у Београду да то за Србију представља велику наду и шансу коју нећемо пропустити, као и да је то одлука за будућност наше земље.
Фото: Принтсцреен
Захвалио је канцелару Олафу Шолцу и потпредседнику ЕК Марошу Шефчовичу и амбасадорима многих земаља који су данас у Београду.
- Већ смо имали разговоре и могу да кажем да сам задовољан. За нас као Србију представља велику наду. Уверени смо да ту шансу нећемо пропустити. Ми Срби смо познати по томе што највећи број прилика пропустимо. Зато што постоји код нас неподношљива лакоћа пропуштања добрих прилика и овога пута то себи не смемо да дозволимо - рекао је Вучић у присуству Шолца и Шефчовича.
Истакао је да када се налазите у политичкој арени, да је увек лако не мењати ствари, живети од дана до дана, водити кампању против противника и ништа друго не радити.
- Народ то брзо осети, народ то брзо види и изгубите његово поверење. Али је лакше. Много је теже мењати ствари, мењати себе, мењати земљу, прихватати изазове и доносити храбре одлуке. Неретко сам се осећао и усамљен у борби за овај велики пројекат. У нашој земљи добро сам видео како се сви склањају, како сви беже гледајући да себе сачувају, али сам био довољно упоран баш онолико када сам и предлагао најтеже мере за Србију од смањења плата и пензија, а данас смо убедљиво најуспешнији на Западном Балкану по свим економским параметрима. И када нешто морате да урадите и када гледате у будућност, онда доносите одлуке у складу са тим - нагласио се Вучић.
Каже да је то оно што људи, не само у Србији, већ широм света хоће - одговорност, озбиљност и посвећеност будућности, а не дневне реакције и не оно што вам доноси тренутну популарност.
Препоручујемо
НЕМАЧКИ КАНЦЕЛАР ШОЛЦ ДОПУТОВАО У БЕОГРАД: Дочекао га председник Вучић
18. 07. 2024. у 23:15
ПОСЛЕ НАПОРНОГ РАДА - ГИРИЦЕ: Председник у друштву најближих сарадника (ФОТО)
22. 12. 2025. у 21:37
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (28)