КЛАСИЧНА ОТИМАЧИНА СРПСКЕ ЗЕМЉЕ: Српска листа о одлуци Приштине о експропријацији
СРПСКА листа саопштила је данас да одлука приштинских власти о коначној експропријацији непокретности власника парцела у општинама Лепосавић и Зубин Поток није експропријација, већ класична отимачина српске земље и део систематског терорисања српског народа на Косову и Метохији.
Фото Српска листа
У саопштењу Српске листе се истиче да та одлука открива јасну намеру да се кроз институционално насиље и репресију Косово и Метохија етнички очисте од Срба.
- Очекујемо да међународна заједница јасно и недвосмислено осуди доношење ове одлуке тј. отимање земље од српских домаћина и захтева повраћај у пређашње стање, те уклањање нелегалних база са моноетничким параполицијским јединицама, наводи се у саопштењу.
Српска листа наглашава такође да се та антисрпска одлука и план за прогон Срба морају зауставити и да у 21. веку, када се питање приватне имовине штити и посебно третира, на Косову и Метохији право слободног уживања имовине за Србе не постоји.
- Симултаним антисрпским одлукама Курти свакога дана чини живот нашем народу тежим и одговорност је на међународним представницима да такво деловање осуде и спрече или ће бити подједнако одговорни јер својим нечињењем биће саучесници у Куртијевим неделима, итиче Српска листа.
Влада привремених приштинских институција усвојила је коначну одлуку о експропријацији за, како је наведено, ''јавни интерес непокретности власника и носилаца интереса које су погођене реализацијом инфраструктуних пројеката од јавног интереса у општинама Лепосавић и Зубин Поток, у складу са правоснажним пресудама судова".
БОНУС ВИДЕО: ХУМАНИТАРНИ ШАКОВСКИ ТУРНИР У БОРБИ: игра за удружење родитеља ,,Мали див"
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)