НОВОИЗАБРАНА МАКЕДОНСКА ПРЕДСЕДНИЦА: Хвала пуно, председниче Вучићу!
ПРЕДСЕДНИЦА Гордана Сиљановска Давкова захвалила се српском колеги Александру Вучићу на честиткама поводом победе на председничким изборима у Северној Македонији.
Foto: Profimedia
- Много ми значе ваше искрене честитке, председниче Вучићу. Очекујем да ћемо наставити да радимо на унапређењу одличних македонско-српских односа. Хвала пуно, председниче Вучићу! - написала је она на друштвеној мрежи Икс.
Северна Македонија је добила прву жену председника државе Гордану Сиљановску Давкову (71), која важи за стручњака за уставно право, активни је политичар из редова ВМРО-ДПМНЕ, жестоки критичар "националне издаје" и борац за правду.
Сиљановска Давкова је у другом кругу председничких избора убедљиво победила противкандидата, актуелног председника РСМ Стеву Пендаровског, кога је подржала владајућа СДСМ, освојивши двоструко више гласова.
Препоручујемо
"ТА КУЋА, ТА СВЕТЛОСТ У ПРОЗОРУ, ТО ЈЕ НАША СРБИЈА" Вучић послао емотивну поруку
12. 03. 2026. у 20:42
"РАЗГОВАРАЋЕМО СА НАТО ПАРТНЕРИМА И УПОЗОРИТИ ИХ" Пленковић у страху због нових српских ракета: Озбиљно оружје!
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)