Чедо
ОДАВНО је јасно да терор премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија усмерен према српском народу на Косову и Метохији наилази на отворену подршку западних моћних сила, које су очигледно спремне да зажмуре на сва недела режима у Приштини.
Новости
Јасно је и да никакве гаранције ни ЕУ ни НАТО не важе када су Срби у питању, и што се већи терор спроводи над Србима, то су веће награде савезника лажној држави. Заправо, пријем тзв. Косова као придруженог члана Парламентарне скупштине НАТО оголио је сву политику двоструких аршина Запада, који тетоши своје чедо.
Режим Аљбина Куртија практично је награђен за многобројне нападе на Србе, укључујући и рањавање деце Стефана и Милоша Стојановића, из Готовуше код Штрпца, за насилан упад нелегитимних албанских градоначелника у српске општине на северу КиМ, за прекомерно присуство специјалне полиције, грађење база на узурпираној српској имовини, забрану српске робе, забрану употребе динара, упад у банке Поштанске штедионице, затварање Управе за трезор у Митровици, уклањање ћириличних назива места, нелегалну приватизацију... Осим статусом придруженог члана ПС НАТО, тзв. Косово је почетком године награђено визном либерализацијом, учествује на готово свим међународним скуповима, аплицира за чланство у међународним организацијама... И све упркос томе што крши постигнуте договоре чији је гарант ЕУ, попут кључне тачке Бриселског споразума о оснивању Заједнице српских општина, што избегава већ 11 година.
Нереално је помислити да ЕУ није способна да натера Приштину да формира ЗСО, али се види да све критике остају на речима. То потврђује и наводна критика команданта Кфора, који је недавно оптужио Куртија да је изазвао тензије упадом у банке на северу, а после пар дана Куртијев режим бива награђен статусом у НАТО. Њему се нижу награде, док остаје забележено да је последњих годину дана око 15 одсто Срба напустило покрајину због терора. И ко ће га спречити да и даље предано ради на повећању овог процента?!
Препоручујемо
Антић објаснио! „Блокадери су тајна организација – то је забрањено Уставом Србије“
18. 04. 2026. у 19:47
Он је напао нејаког Мирка! Срђан Диздар, блокадер ког треба добро упамтити
18. 04. 2026. у 19:06
Председник Вучић стиже у Доњу Градину! Србија одаје почаст жртвама Јасеновца
18. 04. 2026. у 18:30
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)