ОДЛУЧИЛИ СУ ДА МОРАЈУ ДА БУДУ НА ВЛАСТИ: Вучић - Несторовићева политика је крајње нeодговорна према Србији
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говори ће током гостовања на ТВ Информер о београдским изборима и шта же бити у кампањи.
Фото: Принтскрин Информер ТВ
На питање шта ће бити у кампањи за београдске изборе, он каже да постоје неки људи који мисле да им власт припада по сили природе.
- Мисле да су најпаметнији, и одлучили су да морају да буду на власти. Шта је народ одлучио, баш их брига. Хајде да се подсетимо нечега. Негде у августу, када су радили истраживања, прошле године, они су стајали у Београду боље и била је мања разлика. Иако су говорили да избори не смеју да се расписују, одједном су променили плочу, и претили нередима ако не распишемо. То је први пут урађено, да прете нередима. Када смо ми били опозиција, никада нису испунили наш захтев за изборима. Када смо имали демонстрације, стављали су кордоне жандармерије, па је Ранко Панић убијен. Блокирали су ауто-путеве, упадали у Скупштину Града, многе друге ствари - подсећа Вучић.
Председник каже да је слушао разна тумачења из опозиције, а онда су расписани сви избори које су тражили.
- Онда када смо победили на изборима, ми смо рекли да ми нисмо Ђилас, и да нећемо да формирамо власт са било киме. Не разумем политику Несторовића, то је крајње неодоговоран однос према држави Србији. То што ти желиш да имаш три одборника више, цену за то не сме да плаћа цела земља - каже он.
Препоручујемо
ВУЋИЋ О ЗВЕЗДИ: Не знам шта ће Звезда да уради, био бих срећан да игра фајнал фор
12. 03. 2026. у 22:47
ВУЧИЋ ИЗНЕО ЦРНЕ ПРОГНОЗЕ ЗА СВЕТ: Људи будите мирни! Ми ћемо Србију да сачувамо и оставимо у миру, други нека сада ратују
12. 03. 2026. у 21:01 >> 22:45
НА ГРАНИЧНОМ ПРЕЛАЗУ БАДОВИНЦИ: Спречен покушај кријумчарења четири ракетна бацача
12. 03. 2026. у 22:43
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (32)