ВУЧИЋ: Влада да формира тим, све напоре усмерити на то да Приштина не уђе у Савет Европе
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић данас је на седници Владе Србије затражио да се формира посебан тим који ће се борити за Србију поводом иницијативе о пријему тзв. Косова у Савет Европе, која ће се разматрати на заседању Парламентарне скупштине СЕ 16. априла.
Фото Танјуг
Министрима у Влади Србије поручио је да за њих не постоји предизборна кампања све док 16. или 17. маја Комитет министара СЕ не донесе коначну одлуку о пријему тзв. Косово у ту организацију, и да све своје напоре усредсреде на то да тзв. Косово не буде примљено у Савет Европе.
- Док се не заврши ово са Саветом Европе, а онда се припремајте за те изборе. Биће довољно дуга кампања, разумеће људи да се борите за најважније ствари, то говоримо о министрима, а тамо на терену људи нека вам раде што год мисле да је потребно да раде и нека се боре - рекао је Вучић.
Он је додао да, упркос томе што су снажни подржаваоци приштинске независности који гурају чланство тзв. Косова у Европском савету по сваку цену и без права и правде, мисли да и даље мало имамо шансу и да зато тражи од министара да се боре снажније него икада.
- Не желим пред камерама да будем непријатан, само вас молим да се посветите томе. То је за нас од пресудног значаја и да урадите све што можете, да разговарамо са свима, јер биће ту и чланице ЕУ које су признале независност тзв. Косова, за које сам сигуран да можемо да обезбедимо да не буду позитивне по питању чланства Косова у Савету Европе. И то није Мађарска једина, а Мађарска нам је велики пријатељ. Тако да морамо да радимо и морамо да се боримо и да им укажемо на све последице - рекао је Вучић.
Он је рекао да тим за СЕ треба да се формира по узору на тим који је формиран за Уједињене нације и за Сребреницу.
- Уопште ми није важно колико и да се борим за нашу земљу, ако хоћете и за интересе нашег народа у целини. Ја вас молим да хитно, колико данас формирате свој тим, спреман сам да вам и људи из мог кабинета помогну - рекао је Вучић.
Како је навео, кључни аргумент Србије треба да буде то што властима тзв. Косова није ни у плану формирање Заједнице српских општина.
- Зато колико данас после подне или сутра увече најкасније, припремите тим који ће тиме да се бави, припремите нон-пејпер који треба да се пошаље свима, да сви буду обавештени о ставу Србије. Припремите нове папире, па идите и разговарајте - поручио је Вучић.
Препоручујемо
ЛУДИЛО БЛОКАДЕРА: Вућић крив што ради путеве! Лети, што сад? Зими - што сад? (ВИДЕО)
10. 07. 2026. у 19:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (42)