БАБУРИН ОТКРИО ШТА ГА ЈЕ МИЛОШЕВИЋ ПИТАО ПРЕ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ако не потпишете биће рата, ако потпишете проклеће Вас потомци

Novosti online

20. 03. 2024. у 22:32

НАТО бомбардовање Савезне Републике Југославије отворило је очи целом свету и указало на борбу добра и зла која се и данас води, рекао је за РТ Балкан бивши заменик председника Државне думе Сергеј Бабурин.

БАБУРИН ОТКРИО ШТА ГА ЈЕ МИЛОШЕВИЋ ПИТАО ПРЕ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ако не потпишете биће рата, ако потпишете проклеће Вас потомци

Фото П. Милошевић

У разговору за РТ Балкан о пролећу 1999. године и НАТО агресији на нашу земљу, Бабурин истиче да је тада много напора уложио да покуша да спречи војно мешање НАТО-а у унутрашњу политику Југославије.

На нашим просторима је као члан парламентарне делегације боравио, како се присетио, више пута. И 1994. године у Босни и Херцеговини и на КиМ, где је разговарао са представницима албанске заједнице, и касније, 1998. године, непосредно пред НАТО агресију.

"Свима је било јасно да ултиматум који је у Рамбујеу изнет тадашњем председнику Југославије Слободану Милошевићу значио званично одрицање од Косова и Метохије, али ником није било јасно шта ће бити даље", каже Бабурин.

"Када ме је Милошевић питао да проценим ситуацију, рекао сам му: 'Одлуку можете да донесете само Ви, као лидер државе. Али, ако потпишете то што од Вас траже у Рамбујеу – одричете се Космета и потомци ће Вас проклети. А, ако не потпишете, највероватније ће бити рата.' Нажалост тако је и било", присећа се бивши заменик председника Државне думе.

Вест о почетку бомбардовања затекла је нашег саговорника у Сибиру, одакле се журећи вратио у Москву на заседање Државне думе које је почео речима: "Дана 24. марта 1999. године организација УН је умрла", јер, како је објаснио, није могла да спречи незакониту самовољу војно-политичког блока НАТО и Сједињених Америчких Држава.

"Можда сам пожурио са том оценом о УН, јер и данас показују знаке живота, али видимо да та међународна организација стварно није могла да спречи трагедију у Југославији, а после тога и многе друге самоиницијативне акције САД", рекао је Бабурин.

Наводи да је данашња глобална цивилизацијска и економска криза наступила након што је актуелна форма капитализма саму себе потрошила, с обзиром да се Запад нашао у ћорсокаку у покушају да преживи на рачун других држава.

"У току је борба добра и зла. Сви смо је уочили пре 25 година на Балкану, а данас се води и у Украјини и у Појасу Газе на Блиском истоку", објаснио је он.

Једнополарни свет се срушио и поставља се питање шта ће га заменити, наводи Бабурин и додаје да ће се у блиској будућности показати да ли су успели покушаји формирања стабилног и ефективног мултиполарног светског поретка.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању