ХЛАДАН ТУШ ЗА ПРИШТИНУ: Мицотакис из Београда - Нећемо признати Косово
ПРЕМИЈЕР Грчке Кирјакос Мицотакис поручио је да Грчка неће признати такозвано Косово и да је став Атине по овом питању непромењен.
Фото: Танјуг
- Сваки пут кад се нађем у Београду, осећам као да сам код куће и желим да вам се захвалим на гостопримству. Дошао сам са четири министра и великом пословном заједницом. Желимо да даље продубимо наше инвестиционе односе. Имали смо веома добре билатералне контакте - казао је грчки премијер.
Он се захвалио председнику Србије Александру Вучићу на гостопримству и пожелео му срећу на ЕКСПО 2027".
Foto: Tanjug
- Подржавамо вас на европском путу. Много пута сам у Бриселу причао о проширењу. Београд би требало да искористи повољне околности. За Србију и Западни Балкан постоји европска будућност. То је наш стратешки циљ - казао је Мицотакис.
- Председник Вучић ме известио око дијалога са Приштином. Наш став за Косово остаје непроменљив - закључио је премијер Грчке.
Препоручујемо
Упркос светским ломовима, Вучић поручује: "Ми се боримо за то да људи не остану без посла"
02. 05. 2026. у 14:12 >> 14:58
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (66)