ВЛАДА ДО 15. МАРТА? Вучић - "Ми сад морамо брзо да реагујемо и да доносимо бројне законске норме"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изразио је наду да ће Влада бити формирана до 15. марта.
Фото А. Станковић
- Од првог фебруара очекујте конститутивну седницу Скупштине Србије - рекао је Вучић.
Вучић је данас на конференцији за медије, после скупа "Западни Балкан и ЕУ" који се одржава у Скопљу, рекао да "ми сад морамо брзо да реагујемо и да доносимо бројне законске норме".
Одговарајући на питање о изборима, Вучић каже да је Србија је суверена земља и, како каже, ово су били најчистији избори са најмање приговора, жалби.
- Нисам заинтесресован да будем бабица и бебиситерка за оне који губе изборе 11 година. О унапређењу изборног процеса увек сам спреман да о томе разговарам и то сагледам. Немојте да унижавате своју земљу, Србија је независна и суверена земља - рекао је председник.
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (67)