ДА ЛИ ЋЕ СРПСКА ВИНА КРЕНУТИ У КИНУ? Вучић на питање "Новости" о бенефитима уговора о слободној трговини са Кином

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на питање "Новости" о извозу српских вина у иностранство и слободној трговини са Кином.

ДА ЛИ ЋЕ СРПСКА ВИНА КРЕНУТИ У КИНУ? Вучић на питање Новости о бенефитима уговора о слободној трговини са Кином

Фото: Танјуг

 Већ добар део се извози, а срачунајте за 4,5  година, они ће имати 30 посто мање даџбине, за толико ће бити конкурентнији од свих других. И размислите нас у односу на регион колико ћемо бити снажнији и конкурентнији од свих других, јер једини имамо уговор о слободној трговини са Кином - рекао је Вучић на питање новинарке "Новости", да ли ће српска вина бити извожена у Кину на основу важног уговора о слободној трговини са Кином који је потписан.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (62)

Игра је подигнута на виши ниво уз ове бонусе добродошлице без услова