"ЗА СРПСКИ НАРОД ТО ЈЕ ДАН ПОБЕДЕ": Министар Вучевић - 11. новембар не може бити тек неки пуки датум из историје

Дејана Калинић
Дејана Калинић

11. 11. 2023. у 10:33

МИНИСТАР одбране Милош Вучевић и председник СНС-а, огласио се на свом твитер налогу поводом Дана примирја, а објаву преносимо у целости.

ЗА СРПСКИ НАРОД ТО ЈЕ ДАН ПОБЕДЕ: Министар Вучевић - 11. новембар не може бити тек неки пуки датум из историје

Фото П. Милошевић

-У Европи се обележава Дан примирја, као сећање на окончање Првог светског рата између Немачке и Сила Антанте потписано примирјем између 11. новембра у вагону у Кампијену.

Србија је била држава савезница и победница, прва нападнута од сила осовине и поднела невероватне жртве. Српска војска је тријумфално пробила Солунски фронт и кренула у марш ослобађања српских земаља и водила рат још два дана након званичног окончања рата. За једну малу земљу и један мали народ, који је пропорционално својој величини поднео највеће жртве у Првом светском рату, 11. новембар не може бити тек неки пуки датум из историје. За српски народ је то Дан победе - нагласио је Вучевић.

(дневрник.рс)

БОНУС ВИДЕО: МИЛОШ ВУЧЕВИЋ НА СКУПУ У ПИРОТУ: Избор је јасан - Србија не сме да стане

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (9)

„И ЈЕДАН ЈЕ МНОГО“: Удружење приређивача игара на срећу СПИС покренуло програм едукације младих