ВУЧИЋ СА ПЕТОРКОМ СА ЗАПАДА: Почели разговори о ситуацији на Косову и Метохији (ФОТО)

Novosti online

21. 10. 2023. у 14:30

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић састаје се са специјалним представником Европске уније за дијалог Београда и Приштине Мирославом Лајчаком, замеником помоћника америчког државног секретара и специјалним изаслаником САД за Западни Балкан Габријелом Ескобаром, као и специјалним изасланицима Немачке, Француске и Италије.

ВУЧИЋ СА ПЕТОРКОМ СА ЗАПАДА: Почели разговори о ситуацији на Косову и Метохији (ФОТО)

Фото: Танјуг/ VLADIMIR ŠPORČIĆ

Како је раније наведено у саопштењу из његовог кабинета, Вучић се састаје са Лајчаком, Ескобаром, као и саветницима за спољну и безбедносну политику председника Француске и канцелара Савезне Републике Немачке, Емануелом Боном и Јенсом Плетнером и дипломатским саветником председнице Владе Републике Италије Франческом Талом.

Из Брисела је раније најављена посета "велике петорке " Београду и Приштини како би се разговарало о процесу дијалога, након последњих догађаја на северу Косова и Метохији. 

Вучић је на отварању "Прокопа" на питање "Новости" шта очекује од тих разговора, казао да ће разговори бити "тешки".

Председник Србије Александар Вучић оценио је да ће данашњи дан вероватно бити један од најтежих дана за њега и за Србију пошто зна са чиме и зашто представници долазе.

Он је додао да у Председништво долази тзв. петорка "великих, најјачих силних", а да је Србија мала земља, која мора да води бригу о себи да сачува свој народ и своју децу.

- Ја могу да вам обећам да се нећу борити да сачувам себе, али ћу се борити свим срцем да сачувам земљу ма колико да су силни и јаки. Чуваћу и Косово и Метохију и наш народ на КиМ - поручио је Вучић.

"Велика петорка" у Београд долази након посете Приштини где је Лајчак изјавио да има план за наставак дијалога, додајући да не може да открива детаље.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (101)

ЦЕЦА МЕ ЗВАЛА ДА ЖИВИМ КОД ЊЕ: Слађа Алегро завршила на улици, кућа страдала у поплави