УСПЕО ЈЕ ДА СЕ ЧУЈЕ ГЛАС БЕОГРАДА И СРБА СА КИМ Брнабићева: Вучић у Гранади на себе преузео најтежу борбу да сачува Србију
ПРЕДСЕДНИЦА Владе Србије Ана Брнабић изјавила је данас да је председник Србије Александар Вучић на самиту Европске политичке заједнице у Гранади на себе преузео најтежу и најбитнију борбу да сачува Србију, да је заклони од свих притисака и да се бори истином.
Фото: Принтсцреен/ТВ Пинк
- Ја верујем да су захваљујући тој борби сви разумели количину дезинформација које је Приштина слала последњих дана. Од свега што ми добијамо од наших амбасадора који представљају Србију у државама ЕУ, чини ми се да је сада потпуно јасно да је кампања дезинформација била брутална - рекла је Брнабићева за ТВ Пинк.
Навела је да је Приштина у великој дипломатској офанзиви и да апсолутно инсистира на увођењу санкција Србији.
- Имају огромну подршку неких земаља из региона. Ми смо из Загреба чули јасне позиве да се уведу санкције, али шта да радите, то није ништа што би било кога од нас изненадило, добро је што смо успели некако да зауставимо ту лавину и стабилизујемо ситуацију - рекла је Брнабићева.
Према њеним речима, Вучић је успео у томе да се глас Београда и Срба са КиМ чује и да свима буде јасно да Београд осуђује сваки акт насиља.
- Да је наша политика мир и стабилност, али да морамо да видимо шта су узроци и то да је од доласка Куртија на власт 11 одсто Срба напустило територију наше аутономне покрајине КиМ, да имамо хуманитарну кризу, да је тамо дозвољено пуцати на људе и на децу - истакла је Брнабићева.
БОНУС ВИДЕО:
Испраћај Стефана Недељковића - поворка са телом пролази кроз шпалир у Краљеву
Препоручујемо
ВУЧИЋ ПРЕКО САТ ВРЕМЕНА РАЗГОВАРАО СА МАКРОНОМ: Српски и француски председник у четири ока о свим важним питањима (ФОТО)
05. 10. 2023. у 23:26 >> 00:40
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (32)