ВЕСИЋ: Захвалност Кини на подршци тетироријалном интегритету Србије
МИНИСТАР грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић захвалио је данас министру саобраћаја Кине Ли Сјаопенгу и руководству ове земље на подршци Кине у борби за опстанак Косова и Метохије у оквиру Србије.
Фото: Министарство грађевине
- Кина поштује наш територијални интегритет, а територијални интегритет Србије је на становишту поштовања међународног права - рекао је он.
Весић је подсетио да је и председник Србије Александар Вучић током боравка у Њујорку, на заседању Генералне скупштине Уједињених нација, најавио да ће средином октобра разговарати са председником Кине Си Ђинпингом, између осталог и о Косову и Метохији, те да ће га замолити за ширу подршку Кине по том питању.
БОНУС ВИДЕО: ГОСТ "НОВОСТИ" ГОРАН ВЕСИЋ - Министар о пројектима, законима, легализацији...
Препоручујемо
ПОЧЕЛО ПОСТАВЉАЊЕ ЗНАКОВА ЗА ПОГРЕШАН СМЕР: Ускоро и камере на свим ауто-путевима
18. 09. 2023. у 12:30
НОВА ТЕХНОЛОГИЈА НА СРПСКИМ ЖЕЛЕЗНИЦАМА: Од данас и дигитално спајање вагона
14. 09. 2023. у 13:13
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)