ХАШИМ ТАЧИ ДОПУТОВАО НА КОСМЕТ: Хашки суд му одобрио посету
ВОЂА бивше ОВК Хашим Тачи допутовао је на Косово, након што му је Суд у Хагу одобрио да посети болесног оца.
Фото: Printskrin
Тачи се тренутно налази у свом родном месту, у Броћни, где живе његови родитељи, пишу приштински медији.
Како је речено из Специјалног суда, посета је одобрена због „убедљивих хуманитарних разлога“.
Тачију је и раније дозвољена посета Косову, када је његова мајка имала здравствених проблема
Почетком априла је у Хагу почело суђење вођама бивше ОВК Хашиму Тачију, Кадрију Веселију, Јакупу Краснићију и Реџепу Сељимију који су оптужени за ратне злочине и злочине против човечности.
У притвору се налазе од новембра 2020. године, а Тачи се на првом појављивању пред судом изјаснио да није крив по свим тачкама које му се стављају на терет, преноси Косово онлајн.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - У СТРОЈУ НАЈБОЉИХ: "Новости" на обуци нових припадника 72. бригаде за специјалне операције
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (1)