ШЕШЕЉЕВА АНАЛИЗА ДЕКЛАРАЦИЈЕ ИЗ АТИНЕ: Да ми њима узвратимо - Суочени са НАТО агресијом изражавамо подршку територијалном интегритету Србије

Novosti online

23. 08. 2023. у 19:00

ПРЕДСЕДНИК СРС Војислав Шешељ изјавио је да није сагласан са уводним формулацијама Декларације из Атине, али да би он сада узео текст Декларације и преузео прва четири става и истакао да је НАТО агресија на Србију (СРЈ) "кључни тренутак за Европу јер је створила нови ниво свести о заједничким принципима, евентуалном јединству и могућој заједничкој будућности унутар ЕУ".

ШЕШЕЉЕВА АНАЛИЗА ДЕКЛАРАЦИЈЕ ИЗ АТИНЕ: Да ми њима узвратимо - Суочени са НАТО агресијом изражавамо подршку територијалном интегритету Србије

Фото: Н. Скендерија/илустрација

Лидер радикала је парафазирао оно што се налази у Декларацији и наводи оно са чим би Србија требало да наступи.

- Да ми сад њима узвратимо. "То је било критично време за безбедност, мир и стабилност нашег европског континента. Закони и принципи који су тако дуго доприносили стабилном и предвдидљивом европском безбедносном поретку су нарушени и поново смо сведоци испољавања погубних ефеката агресије". Мислим на Завршни акт из Хелсинкија који је гарантовао свим европским државама територијалну неповредивост. То значи и Југославији - рекао је Шешељ.

Ни под којим условима Завршни акт из Хелсинкија није дозвољавао једнострану и насилну сецесију прво Словеније и Хрватске, касније БиХ, Македоније и, под туторством западних сила, Црне Горе, а на крају проглашење независности тзв. Косова, објаснио је председник СРС.

- "Суочени са НАТО агресијом изражавамо нашу непоколебљиву подршку независности, суверенитету и територијалном интегритету Србије унутар њених међународно признатих граница", а то су границе са којима је Србија поново примљена у УН крајем 2000. године. Сад бих ја њима узвратио лопту. "У нашим досадашњим разговорима о будућности Западног Балкана изразили смо подршку и захвалност за искрене напоре српском председнику Александру Вучићу у постављању принципа мира у складу са Повељом УН. Слажемо се да не може бити некажњивости за ратне и друге злочине, као што су напади на цивиле и уништавање инфраструктуре и да сви одговорни морају одговарати", укључујући и главешине земаља чланица НАТО пакта који су донели одлуку о бесомучном, скоро тромесечном бомбардовању Србије (СРЈ) - рекао је лидер радикала за Хепи ТВ. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.

28. 01. 2026. у 12:38

Коментари (0)

РУСИЈА СЛАВИ: Естонија кренула да зарије нож у леђа Русима - ево шта је управо доживела