БРНАБИЋЕВА ИЗ ТИРАНЕ: Отворени Балкан наставља да постоји
ПРЕДСЕДНИЦА Владе Србије Ана Брнабић изјавила је данас после састанка у Тирани да Отворени Балкан наставља да постоји, као и да се наставља са иницијативама у оквиру њега.
Foto: Printskrin
- Оно што желим да кажем јесте да Отворени Балкан наставља да постоји и да настављамо са нашим иницијативама. Пре само три дана смо отворили заједничку изложбу Отвореног Балкана у српском културном центру у Паризу, тако да настављамо са тим иницијативама - поручила је српска премијерка из Тиране.
Додала је да управо завршава своју посету главном граду Албаније и да је са колегама из региона разговарала о две важне теме током састанка.
- Управо завршавам своју посету Тирани на позив премијера Албаније Едија Раме. Да закључим имали смо реално две теме - једна тема је Отворени Балкан, али и самит Берлинског процеса, чији домаћин ће бити Албанија у октобру ове године. У овом тренутку Албанија је потпуно фокусирана на самит Берлинског процеса и на то шта додатно можемо да урадимо након последњег самита који је био у Берлину. Такође смо разговарали и о Отвореном Балкану, о иницијативама које имамо у оквиру њега, а које су прилично комплементарне са самитом Берлинског процеса - објаснила је премијерка.
(Косово онлајн)
Препоручујемо
БРНАБИЋ СА ПРЕМИЈЕРИМА ДРЖАВА ЗАПАДНОГ БАЛКАНА: Премијерка у Тирани (ФОТО)
17. 07. 2023. у 16:34
БРНАБИЋ: Сваке године повећавамо буџет за лечење деце у иностранству
16. 07. 2023. у 22:03
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (92)