ШАМАР КУРТИЈУ ИЗ ВАШИНГТОНА: Ускраћено му да се обрати на прослави Дана независности САД у Приштини
ПРЕМИЈЕРУ привремених приштинских институција Аљбину Куртију вечерас, за разлику од претходних година, није омогућено да се обрати на прослави Дана независности САД, коју је организовала Амбасада САД у Приштини.
Фото: Профимедиа
Амбасада САД организовала је прославу поводом 247-годишњице независности САД, на коју су позвани Курти и председник привремених приштинских институција Вјоса Османи, преноси Репортери.
Османи се, као и амбасадор САД у Приштини Џефри Ховенијер, обратила присутнима, али не и Курти.
Иако су раније и Курти и Османи држали говоре на церемонији, овог пута Курти није добио реч, додаје Репортери.
САД су у последње време у више наврата критиковале Куртија због његових одлука које се тичу ситуације на северу КиМ, а крајем маја су отказале и учешће Приштине на војним важбама "Дефендер Еуропе 2023".
Амбасадор САД у Приштини Џефри Ховенијер тада је рекао да Курти није одговорио на захтеве САД да предузме кораке за деескалацију ситуације на северу КиМ и да је отказивање учешча Приштине на војним вежбама "прва последица" за владу у Приштини.
sputnikportal.rs
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (4)