"ПРИЗНАЊЕ КВАЛИТЕТУ": Макрон честитао Вучићу поводом избора Србије за домаћина EXPO 2027

Биљана Ристивојевић

04. 07. 2023. у 12:00

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић примио је писмо-честитку председника Републике Француске Емануела Макрона, поводом избора Србије за домаћина Специјализоване изложбе EXPO 2027.

ПРИЗНАЊЕ КВАЛИТЕТУ: Макрон честитао Вучићу поводом избора Србије за домаћина EXPO 2027

Фото: АП

„Господине председниче, драги мој Александре,

Упућујем Вам своје насрдачније честитке, као и читавој Србији, поводом избора Београда за град који ће бити домаћин Специјализованој изложби 2027, која ће бити одржана од 15. маја до 15. августа 2027.

Овај избор представља признање квалитету пројекта којим се Србија представила на тему „Играјмо за човечанство – Спорт и музика за све“. Одржавање овог великог догађаја у Београду ће ојачати међународни углед и утицај главног града Србије.

Француска, као земља учесница, намерава да активно, са своје стране, да свој допринос успеху Специјализоване изложбе 2027.

Молим Вас да примите, господине председниче, изразе мог веома дубоког поштовања. Пријатељски, до скорог виђења“, наводи се у писму-честитки председника Макрона.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (186)

Новак Ђоковић затечен: Дошао у Рим, а тамо га дочекало - ово (ВИДЕО)