ОНИ СУ ПОЗВАЛИ НА ПРОТЕСТЕ: Десничари неће учествовати
ТРАГИЧНА дешавања која су претходних дана потресла Србију и ове тешке дане за нашу земљу и грађане, део опозиције је искористио за покушај скупљања политичких поена.
Фото: Танјуг/Архива Новости
Посланици група Уједињени, Народна странка, Зелено-леви клуб, Морамо-Заједно и Демократске странке најавили су протесте у понедељак, дан након што ће проћи тродневна жалост у Србији.
Њихови захтеви су бројни, а одражавају жељу за контролом медијског садржаја и слободног новинарства у Републици Србији под изговором "противљења насиљу".
Наиме, дани жалости проглашени због незапамћеног масакра у основној школи "Владислав Робникар" на Врачару у којој је живот изгубило осморо деце, као и масакра у Младеновцу који се десио само дан касније, туга и бол сваког грађанина Србије због ових немилих дешавања, били су само једна од прилика да опозиција испуни покуша да испуни своје безумне политичке циљеве.
Међу онима који позвају и најављују протесте су Зоран Лутовац, Вук Јеремић, Драган Ђилас, Небојша Зеленовић и Добрица Веселиновић. Ипак, у овим протестима неће учествовати десничари.
Без позива на протесте 2013.
У Великој Иванчи 2013. године догодио се стравичан масакр када је Љубиша Богдановић (60) у рану зору убио својих тринаесторо комшија и рођака. На месту градоначелника Београда тада се налазио Драгн Ђилас те дана није упутио позив на протесте а поводом те трагедије.
Препоручујемо
СРБИЈА ПЛАЋА ЦЕНУ СВОГ ИЗБОРА ДА БУДЕ НЕЗАВИСНА ЗЕМЉА Вучић: Држава није играчка
11. 12. 2025. у 07:34
ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ДАНАС У НИШУ: Свечано отвара фабрику Аристон Цлимате Солутион
11. 12. 2025. у 07:14
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (30)