ИЗДАТЕ ХИТНЕ НАРЕДБЕ МУП-у: Уследиће бруталне санкције уколико грађани не предају нелегално оружје у наредних месец дана
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић затражио је од МУП-а да што је пре могуће изда мораторијум на издавање било каквог оружја у наредне две године, укључујући и ловачко оружје.
Фото: Танјуг/Милош Миливојевић/МУП
Вучић је додао да што мање цеви има, то је мање опасности за нашу децу и грађане.
-Одмах да МУП изда мораторијум на издавање било каквог оружја у наредне две године, укључујући и ловачко оружје.
Налаже се МУП-у да све особе које имају нелегално оружје у наредних месец дана предају то оружје, или ће уследити бруталне санкције.
- Посебно се повећавају казне за ношење опасних предмета, попут ножева и перореза, којим деца могу нанети тешке повреде другарима. О иницијативи за постављање метал детектора на вратима - у Руђеру Бошковићу имате та врата, али није помогло ништа. Не би ни пет таквих врата помогло у Рибникару. Ми морамо слободно да живимо, и да се супротставимо овом злу. До понедељка нећу одговарати овима који су користили трагедију за своје циљеве, а од понедељка ћу одговарати. Ми морамо да победимо због наше деце, дека, бака и родитеља. Од понедељка и уторка, уз сву тугу и бол, мораћемо да наставимо да живимо и радимо, али и системски и систематски да мењамо себе - каже председник.
Ускоро опширније
Препоручујемо
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ИЗ ВРХА РУСИЈЕ: Запад није одустао од организације "мајдана" у Србији
18. 12. 2025. у 19:11
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита
ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.
18. 12. 2025. у 16:38
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09