ВУЧИЋ О МОСТУ У МИТРОВИЦИ: "Надам се да ће бити довољно разума"

Танјуг

02. 05. 2023. у 22:07

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је вечерас поводом безбедносног изазова који се створио услед одлуке о отварању моста у Косовској Митровици, да се нада да ће бити довољно разума и да се неће поновити провокације какве су виђене пред изборе на северу КиМ.

ВУЧИЋ О МОСТУ У МИТРОВИЦИ: Надам се да ће бити довољно разума

Фото: Д. МИловановић

- То је била трећа тема, све што се дешава после избора, како и на који начин да то држимо под контролом. Само се надам да ће бити довољно разума и желим да верујем да се неће наставити она врста провкација какву смо имали и пред изборе са рањавањем људи зато што су носили и шерпе на зелену пијацу, са малтретирањем Срба само зато што Срби и са причом о томе како волим Србе, а волим Србе који су ми послушни, а то је оних 13 па ће сад ваљда да бирају тих 13 уместо 43.000 Срба колико живи на северу Косова - рекао је Вучић новинарима у Бриселу после вечерашњег састанка делегација Београда и Приштине.

На констатацију да су негативне поруке из Приштине и данас настављене, Вучић је казао да је било јасно како ће да се оконча данашњи састанак у Бриселу.

- Када то видите онда је јасно. Не можете да правите такву атмосферу, а онда да искочите из те атмосфере - истакао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (167)

200.000 РАЗЛОГА ЗА СЛАВЉЕ: Yettel bank прославља 200.000 Bank MAX корисника