МАНАСТИР ВИСОКИ ДЕЧАНИ: Све учесталије крађе у мешовитим срединама на Косову и Метохији

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

01. 05. 2023. у 23:54

МАНАСТИР Високи Дечани огласио се поводом учесталих пљачки и провала у куће и објекте у етнички мешовитим срединама на Косову и Метохији, указујући на неуспех тзв. косовске полиције у осигуравању безбедности, јер нико до сада није приведен правди за ове злочине.

МАНАСТИР ВИСОКИ ДЕЧАНИ: Све учесталије крађе у мешовитим срединама на Косову и Метохији

Фото: П. Милошевић

-Са порастом етничких тензија, крађе се настављају у етнички мешовитим деловима Косова. Разбојничка банда опљачкала је локалну пошту и Дом културе које користе локални Срби. Из поште је украдено више од 1.000 евра. Крађа је пријављена косовској полицији, навели су наналогу на Твитеру овог манастира.

Наглашено је да су у последње време, у етнички мешовитој општини Грачаница, све учесталије пљачке, посебно приватних кућа.

-У марту, у селу Батуса код Косова Поља, на мети лопова нашле су се две српске куће, и једна у Лапљем Селу. У Батуси је проваљена и опљачкана кућа Драгише Мирића, бившег посланика у скупштини у Приштини. Непозната лица провалила су и опљачкала кућу породице Митра Максимовића у Сувом Долу код Липљана. У марту је пети пут проваљено у кућу словенске породице у Лепини, код Липљана, подсећа се у објави.

У саопштењу се истиче да српски медији извештавају о осећају несигурности и неуспеху тзв. косовске полиције.

-До сада починиоци ниједне од ових крађа нису приведени правди. Српски медији извештавају да расте осећај несигурности, као и о неуспеху косовске полиције да заштити грађане“, закључује се на крају.

sputnikportal.rs

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (12)

АИКБАНК ОМОГУЋИЛА 100% ОНЛИНЕ ОТВАРАЊЕ РАЧУНА: За 15 минута, са 0 рсд месечног одржавања