ДРАГАНЕ, ШЕСТОРО ДЕЦЕ ИМАШ, МОРАШ ДА БРИНЕШ О ЊИМА: Председник о одласку Вучићевића у затвор
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се обраћа из Вероне где говори о свим актуелним темама, а дотакао се и одласка Драгана Ј. Вучићевића у затвор.
Фото: Принтскрин
О одласку Драгана Ј. Вучићевића у затвор, председник Вучић је рекао да постоје прописана кривична дела у свим законодавствима у свету, и да је проблем што постоји разноврсна пракса код нас.
- Ја немам право као председник да критикујем пресуде. Једанпут сам једног, који зна све да критикује, а иде од амбасаде до амбасаде, Мајић се зове мислим, поменуо ослобађање Гњиланске групе, и ту сам погрешио. Мислим да није правично да један човек, колико је о њему позитивно мислим или не, то не сме да буде предмет. Већ када погледате разлоге зашто је тужен више пута. Њега је тужио функционер Двери који је рекао да ће да силује жене по кућама, а Вучићевић му рекао да је луд, па добио самог себе. Њега је сада тужио колега. Ја не могу да рушим правни поредак, могу само да замолим њега да замоли свог браниоца и да замоли своју супругу да уплате то. То не може ни било ко да уплати, једноставно не можемо. Најавио је штрајк глађу, не знам шта бих вам рекао. Он већ служи казну, то није добра вест за Србију, и у свему томе ћете да видите једно лицемерје, и неће бити извињења од оних који су правили насловну страну да "Никада неће отићи" - рекао је председник.
Вучић каже да то показује и дозу лицемерја неких према својим колегама који другачије мисле зато што је забрањено да се другачије мисли.
- Ја се надам да ће се то решити у данима који су пред нама. За оне који мисле да је лепо у затвору, нека иду па нека виде. Он се сада у евиденцији води као осуђивани криминалац, то је опаснија ствар. Зато што је одговорио на увреде неког другог. Па ће да га заустављају на граници... Али он мора да размишља и о томе да има шесторо деце. Шесторо деце, Драгане, имаш, и уз сву неправду, мислим да су људи тек данас почели да слушају оно што говориш, и мислим да имаш обавезу да изађеш и бринеш о њима. И то је много преча обавеза од тога да свима нама отвара очи, и да говори о лицемерју - каже он.
Препоручујемо
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (288)