ОТАВА "ЖЕЛИ СМЕНУ РЕЖИМА" У РУСИЈИ: Званична Москва изразила протест канадском отправнику послова

Новости онлајн

21. 03. 2023. у 14:56

ОТПРАВНИК послова Канаде позван је у Министарство спољних послова Русије где му је изражен протест због изјаве канадске министарке спољних послова Мелани Џоли о намери Отаве да тежи „смени режима у Русији“.

ОТАВА ЖЕЛИ СМЕНУ РЕЖИМА У РУСИЈИ: Званична Москва изразила протест канадском отправнику послова

Фото АП

- Отправник послова Канаде у Русији Брајан Ебел позван је 20. марта у Министарство спољних послова Русије где му је изражен оштар протест због изјаве министарке спољних послова те земље Мелани Џоли која је током прес-конференције 10. марта ове године саопштила да званична Отава намерава да 'свим економским, политичким и дипломатским средствима' тежи постављеном циљу 'смене режима' у Русији - наводи руско Министарство.

Такође се истиче да су такве изјаве неприхватљиве и да су у супротности са обавезама које Канада има као земља потписница Бечке конвенције о дипломатским односима из 1961. године, као и општепризнатим принципима и нормама међународног права.

- Наглашено је да руска страна задржава право да предузме одговарајуће контрамере у зависности од даљих корака владајућег режима премијера Канаде Џастина Трудоа у контексту декларисаног курса ка конфронтацији са Русијом. Посебно је наглашено да ће овај русофобични напад који канадска страна још није дезавуирала имати најозбиљније последице по билатералне односе - поручила је руска страна.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: 

БОРБЕ У БЛИЗИНИ СВАТОВА И КРЕМЕНАЈЕ: Руски војници користе системе "Град" и хаубице "Мста-С"


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (1)

КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!