ВУЧИЋ УПУТИО ТЕЛЕГРАМ САУЧЕШЋА ЕРДОГАНУ: Са великом тугом сам примио вест о страшној несрећи
Председник Републике Србије Александар Вучић упутио је телеграм саучешћа председнику Републике Турске Реџепу Тајипу Ердогану поводом несреће у којој је страдао велики број рудара.
Фото: AP Photo/Risto Bozovic/Танјуг/Јадранка Илић
- Поштовани председниче Ердоган, драги пријатељу,
Са великом тугом сам примио вест о страшној несрећи у руднику на северу Турске у којој је страдао велики број људи.
У временима у којима се боримо за сваког човека, за бољи и сигурнији живот свих нас, вест о оваквој трагедији постаје још једна страшна опомена на ризике часне рударске професије. Грађани Србије деле вашу тугу, јер и сами памте рударске несреће у нашој земљи, а у овим тренуцима, наше мисли упућене су породицама страдалих и повређених.
У своје и у име грађана Републике Србије, изражавам дубоко саучешће породицама погинулих рудара и радника, као и Влади и грађанима Турске и Вама лично, а повређенима желим брз, успешан и потпун опоравак. Да се никада више не понови - наводи се у телеграму саучешћа председника Вучића.
Подсећамо, несрећа се догодила 14. октобра у руднику у граду Амасра на обали Црног мора, а у тренутку експлозије у руднику је било 110 људи, рекао је министар Сојлу који је отпутовао на место несреће да координише операцију спасавања, пренео је АП.
БОНУС ВИДЕО: КАРАЂОРЂЕВО ЗВОНО ОДЈЕКУЈЕ 210 ГОДИНА - Вожд га је даровао да би објавило слободу народу
Препоручујемо
"ЈА САМ ВАМ ОПЉАЧКАО СТАН" Миленин сусрет са лоповом - све је признао, а њен потез сведочи о томе колика је величина била
14. 10. 2022. у 20:24 >> 20:55
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (10)