"ПОЛОЖАЈ СРПСКОГ НАРОДА ВЕОМА ТЕЖАК" Ракић: Срби на КиМ суочавају се са највећим проблемима

Биљана Ристивојевић

10. 10. 2022. у 14:54

МИНИСТАР за заједнице и повратак и председник Српске листе Горан Ракић изјавио је данас у разговору са шведским амбасадором у Приштини да је положај српског народа веома тежак и да се суочавају са готово највећим проблемима како у политичком, тако и у безбедносном смислу.

ПОЛОЖАЈ СРПСКОГ НАРОДА ВЕОМА ТЕЖАК Ракић: Срби на КиМ суочавају се са највећим проблемима

Фото: Танјуг

Како је саопштило Министарство за заједнице и повратак, Ракић је са амбасадором Шведске Јонасом Вестерлундом разговарао о актуелној ситуација на северу Косова, као и општој безбедносној и политичкој ситуацији и све већим притисцима на српски народ по различитим питањима важним у свакодневном функционисању.

Истакао је да су повратничка места и куће повратника често на мети напада и да се захтеви од круцијалног значаја за опстанак и останак српског народа не реализују. Навео је примере као што су формирање Заједнице српских општина и повратак земљишта Манастиру Високи Дечани.

Он је оценио да то довољно говори у каквом се положају данас налазе припадници невећинских заједница на Косову, нарочито Срби.

БОНУС ВИДЕО: ПОГЛЕДАЈТЕ: Овако је Вучић "одувао" хрватске новинаре

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?