ВУЧИЋ И МАКРОН ЗА ИСТИМ СТОЛОМ: Погледајте распоред седења на свечаној вечери у Прагу (ФОТО)

Новости онлине

06. 10. 2022. у 19:59

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић ће на вечери у Шпанској сали Прашког замка седети поред француског председника Емануела Макрона.

ВУЧИЋ И МАКРОН ЗА ИСТИМ СТОЛОМ: Погледајте распоред седења на свечаној вечери у Прагу (ФОТО)

Фото: Инстаграм/buducnostsrbijeav

За столом са Вучићем ће седети и ирски премијер Михал Мартин, португалски премијер Антонио Коста, премијерка Финске Сана Марин, председник Азербејџана Илхам Алијев, аустријски канцелар Карл Нехамер и премијер Украјине Денис Шмихаљ.

Фото: Принтсцреен/цзецх-пресиденцy

Вучић се вечерас састао са председником Француске Емануелом Макроном и немачким канцеларом Олафом Шолцом.

- Кључна теме разговора са Макроном и Шолцом су биле Косово и Метохија и европски пут Србије. Верујем да сам одговорно и озбиљно заступао нашу земљу и њене интерсе - написао је председник на свом Инстаграм профилу.

Председник је разговарао и са Урсулом фон дер Лајен, председницом Еворпске комисије.

После сусрета он је поручио да је водио "Одличан разговор о свим важним питањима за Србију и њен европски пут."

- Надам се скорој посети председнице Европске комисије Урсуле фон дер Лајен Београду и Србији -додао је председник.

БОНУС ВИДЕО: ДЕСИЛО СЕ ПРЕ 36 ГОДИНА - Храбар потез Милутина због ког је добио награду Вечерњих новости

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (84)

ПО ДОСТОЈЕВСКОМ: Ових 6 знакова откривају ЗЛЕ ЉУДЕ