НЕЋЕ ВАМ ПРОЋИ: Одговор на лажи Џељаља Свечље, министра полиције лажне државе
ДИРЕКТОР Канцеларије за КиМ Петар Петковић каже да изјава министа унутрашњих послова привремених приштинских институција Џељаља Свечље да тзв. косовска полиција има право деловања и на северу покрајине једино може да се односи на полицијски Директорат Север, који по Бриселском споразуму чини 95 одсто Срба.
Фото: Printscreen Youtube/KTV - Kohavision/AP Photo/Bojan Slavkovic
Петковић је на Твитеру навео да је проблем то што Свечља никада није признао то право српском полицијском Директорату-Север који је увек прескакао.
- Уместо тога, ПР је увек слала на север РОСУ, до зуба наоружане јединице у оклопним возилима које тамо могу само уз сагласност КФОР и четири градоначелника са севера, по споразуму из 2013. А шаљу их да отму север, протерају Србе, зауставе лекове, малтретирају голорук народ. Неће проћи - написао је Петковић.
Председник Србије Александар Вучић позвао је раније данас НАТО да прекине упаде специјалних косовских јединица на север Косова и да почну да примењују споразуме које су сами потписали.
Вучић је у обраћању грађанима, поред осталог, рекао да је сам генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг потврдио да постоји јасан договор о покретима према северу, а који је како је истакао Приштина више пута прекршила.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)