ВУЛИН ОДГОВОРИО ЗОРАНИ МИХАЈЛОВИЋ: "Мени амбасаде не одређују уверења, стварање српског света је мој став"
МИНИСТАР унутрашњих послова и лидер Покрета социјалиста Александар Вулин одговорио је данас потпредседници Владе Србије и министарки рударства и енергетике Зорани Михајловић која га је критиковала због изјава о уједињењу Срба.
Фото: Танјуг/Зоран Петровић/МУП РС
- Стварање српског света и уједињење Срба није званичан став Владе Србије, баш као што није званичан став Владе Србије да треба увести санкције Русији, бити јаснији, ма шта то значило, по питању сукоба у Украјини или да треба подржати британску резолуцију по којој су Срби геноцидан народ - рекао је министар Вулин.
Он истиче да је стварање српског света његов став и део програма Покрета социјалиста, странке коју предводи.
Огласила се и америчка амбасада
Америчка амбасада је јуче саопштила да Дејтонски мировни споразум чува мир и стабилност, али и да уједињење свих Срба у једну државу није у складу са овим документом.
Они су навели да коментари министра Вулина о уједињењу свих Срба у једну државу нису у складу са Дејтонским споразумом и противрече интеграцији Србије у европске структуре.
- Дејтонски мировни споразум чува мир и стабилност. Све владе и сви председници Србије су га подржали. Коментари министра унутрашњих послова о уједињењу свих Срба у једну државу нису у складу са Дејтонским споразумом - навели су из амбасаде.
- За разлику од бројних политичара, а међу њима и појединих чланова Владе Србије, ја имам и идеологију и уверења и ставове и није ми потребно да ми било која амбасада одобри шта мислим и како треба да радим - изјавио је министар Вулин.
Подсећамо, министарка Зорана Михајловић изјавила је данас у Сарајеву да изјава министра Вулина о уједињењу свих Срба у једну државу није званичан став Владе Србије.
- Та изјава није званична политика Владе Србије, без обзира што је Влада у техничком мандату. Као грађанин, он има право да исказује све своје жеље, аспирације и снове, али то није званичан став Владе Србије - рекла је Михајловић новинарима после Форума Енергетске заједнице о праведној транзицији.
Зорана Михајловић је истакла да је време да политичари у региону схвате да је потребно да се не баве прошлошћу, већ да раде на заједничким пројектима који ће унапредити економију и донети грађанима и грађанкама бољи животни стандард, саопштило је Министарство.
- Порука свима нама у политици јесте да све што је било оставимо у прошлости, од ње не можемо побећи, али је време да нађемо заједничке начине за сарадњу и да се везујемо на оно што ће обезбедити боље услове за живот наших грађана, да нађемо најмањи заједнички садржалац, а то је економија, то је и енергетика - казала је Михајловић.
БОНУС ГАЛЕРИЈА: МиГ-29 - Чувар српског неба
БОНУС ВИДЕО: КАКО ИЗГЛЕДА ХАШКА ПРАВДА - Србима десет векова робије
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (9)