ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБЉАНЕ: Вучић је најбољи председник у региону (ФОТО)
НАЈБОЉИ председник у региону је Александар Вучић - истакао је у разговору за "Вечерњи лист" најдуговечнији градоначелник Љубљане, 69-годишњи Зоран Јанковић, који данас иде у трку за пети градоначелнички мандат.
Фото: Инстаграм/будуцностсрбијеав
- Шта год неко мислио о председнику Србије Александру Вучићу, он је за мене најбољи председник на простору бивше Југославије. С друге стране најбољи премијер је хрватски, Андреј Пленковић. Признајем то, иако су Вучић и Пленковић десни а ја леви - открио је Јанковић у интервјуу.
Он је осим о својој кандидатури, отворено говорио о будућности хрватско-словенских односа, о новом премијеру Словеније Роберту Голобу, ситуацији у региону, свом животном путу и како је од мигранта постао градоначелник, о Ивици Тодорићу, а признао је и да некима у Словенији смета његово српско порекло, те да му је жао што није постао премијер.
Препоручујемо
НАША НАЈЛЕПША СРБИЈА: Председник Вучић објавио новог победника конкурса (ФОТО)
10. 07. 2022. у 09:11
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
ЋЕРКА ДОШЛА КОД ЧЕДЕ Видите шта је урадила Косу: "Добио је шта је тражио!" (ВИДЕО)
ЧЕДА Јовановић недавно је открио да је почео да живи са својим пријатељам Ацом Косом, а не крије да му његова подршка у животу много значи.
11. 01. 2026. у 09:32
Коментари (45)