ТЕГЕЛТИЈА: Учинићу све да се БиХ придружи Отвореном Балкану

ПРЕДСЕДАВАЈУЋИ Савета министара БиХ Зоран Тегелтија поручио је у Охриду да је данас још сигурнији да ће Босна и Херцеговина постати члан пројекта Отворени Балкан и да је та одлука сада на политичарима БиХ.

ТЕГЕЛТИЈА: Учинићу све да се БиХ придружи Отвореном Балкану

Фото: Танјуг

Тегелтија је на завршној конференцији за новинаре након Самита рекао да је у БиХ, где људи раде и зарађују за свој живот, потребан Отворен Балкан, али да о томе није донесена политичка одлука.

- Учинићу се што буде до мене да камиони и роба из БиХ не би стајала на граници, а камиони из нама суседних земаља пролазили те границе без застоја. Томе нисте криви ви, наши суседи, већ ми у БиХ - рекао је Тегелтија.

Истакао је да политичари у БиХ морају донети одлуку о прикључењу Отвореном Балкану, јер, како је казао, немају право да раде на штету рудара, привредника, пољопривредника и свих који производе разне робе и покушаавају да их извозе на инострано тржиште.

- Одговорност за то је на нама, хвала што држите отворена врата, не постављате услове и рокове - закључио је Тегелтија.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (1)

ТАЈНА НУШИЋЕВОГ ГРОБА: Обавијен велом мистерије, ево и зашто