ВУЧИЋ ПРЕДЛАЖЕ: Следећи састанак иницијативе Отворени Балкан нека буде у јужној Србији

САМИТ регионалне иницијативе Отворени Балкан у Охриду свечано је отворен данас. Самиту присуствују председник Србије Александар Вучић, премијери Северне Македоније и Албаније Димитар Ковачевски и Еди Рама, као и званичници Црне Горе и БиХ.

ВУЧИЋ ПРЕДЛАЖЕ: Следећи састанак иницијативе Отворени Балкан нека буде у јужној Србији

Фото: Инстаграм

Председник Вучић је предложио да следећи састанак буде одржан у јужној Србији.

- Предлажем да следећи састанак иницијативе Отворени Балкан буде у јужној Србији пре великог самита и сајамских манифестација крајем лета у Београду, да се договоримо како да једни другима помогнемо да преживимо зиму, то је од интереса за три земље, али и целог региона, добро дошли су ако желе да учествују у тим разговорима - изјавио је Вучић.

"Дошао сам са предлозима веће сарадње током зиме"

Подсетимо, у јучерашњем обраћању председник Вучић је поручио да је "Отворени Балкан" најбоља иницијатива у последњим деценијама, а затим истакао да је у Охрид на састанак те иницијативе допутовао са новим предлогом који се тиче међусобне помоћи три земље чланице током зиме.

- Дошао сам са новим предлозима, да покушамо да се договоримо како да једни другима помогнемо током зиме што се тиче хране, билансирања електричне енергије, око гаса, као и како да у будућности направимо чвориште гаса - објаснио је председник Вучић.

Председник Вучић је рекао и да има једна немачка фабрика краставаца која ће да користи линију "Отвореног Балкана", како би користила сировину из све три земље.

БОНУС ВИДЕО:

ПРИЈЕМ У РУСКОЈ АМБАСАДИ У БЕОГРАДУ: Догађај почео интонирањем химне Русије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ТАЈНА ПЕСМЕ ТУЖНО ЛЕТО ТОМЕ ЗДРАВКОВИЋА: Ево коме је посветио ове ванвременске стихове