СУТРА У ОСАМ ЧАСОВА: Вучић се састаје са грчким министром спољних послова
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић састаће се сутра са министром спољних послова Грчке Никосом Дендијасом.
Фото: Танјуг
Састанак је планиран у 8.00 часова, у згради Генералног секретаријата председника Републике, наведено је у саопштењу Службе за сарадњу с медијима председника Републике.
Подсетимо, председник тренутно борави у Братислави, на ГЛОБСЕК 2022 форуму.
Вучић је говорио на панелу "Србија и ЕУ: Стратешко партнерство за будућност".
На питање каква ће бити његова заоставштина и по чему ће га људи памтити, Вучић је решио да се прво нашали.
- Знате, када изгуглате моје име, и видите неке лоше вести. Неки су писали да сам ја организовао проруске протесте у Србији. А они су протестовали против мене, и скандирали како сам издао Русију. Пре неки дан када је постигнут договор о цени гаса са Русијом, видео сам да је АП написао како је Србија прекршила санкције против те земље. А нема никаквих санкција уведених на руски гас. Али неки много воле да пишу против наше земље - казао је он.
Председник је подсетио да је Србија најбрже растућа економија у Европи.
- Мислили смо да имамо само Ђоковића и наше спортисте, али сада смо најбрже растућа економија. Много смо уложили у инфраструктурне пројекте, и мислим да ће ме људи највише памтити по томе. Изградили смо хиљаде километара путева. Однос јавног дуга и БДП је 52 одсто, а када сам постао премијер био је 79 одсто. Нисмо повећали дуг чак ни током короне - подсетио је Вучић.
Он каже да се нада и да ће га људи запамтити по томе што је сачувао мир и стабилност, и то у земљи која је много ратовала кроз историју.
БОНУС ВИДЕО - ВУЧИЋ СТИГАО У ПРЕДСЕДНИШТВО: Званично почео други председнички мандат
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)