ВУЧИЋ О СИТУАЦИЈИ НА КИМ: Дијалог са Приштином готово не постоји, они то не желе!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић представио је на конференцији за новинаре десет тачака.
Фото: Printscreen TV Pink
У другој тачки председник је говорио о Косову и Метохији.
- Обавили смо важне разговре са представницима међународне заједнице и покушаје разговора са представницима Приштине. Од када влада Аљбин Курти ми имамо за 50 посто више напада на Србе на Косову и Метохији. На то није реаговао нико и нико не жели да се бави Србима на КиМ - рекао је Вучић.
- Свет се данас лицемерно позива на повељу и резолуцију УН, а истовремено не поштује Резолуцију 1244. Дијалог готово не постоји. Представници са Косова и Метохије дијалог нису желели.
- Цела политика данас свела се на то да би многи да глуме локалног Зеленског, многи би да глуме жртве, а да им нико ништа не ради. И зато сте могли да прочитате у медијима како Србија некога жели да нападне, наравно да је реч о најгорим лажима - навео је Вучић.
Препоручујемо
"СРПСКА СЕ ТРУБА С КОСОВА ЧУЈЕ" ЗА ПОБЕДНИКА МАТЕЈУ: Оборен рекорд на Газиводама - Стотине младића и девојака пливало за Часни крст (ВИДЕО)
ПЛИВАЊЕ за Часни крст одржано је традиционално на језеру Газиводе. Овогодишњи победник је Матеја Касаловић.
19. 01. 2026. у 13:55
КАЛИНКА ЈЕ ИМАЛА 14 ГОДИНА КАД ЈЕ БРУТАЛНО УБИЈЕНА: Отац 30 година истраживао злочин, сви га сматрали лудим - права истина је шокирала свет!
АНДРЕ Бамберски је пензионер, а три деценије живота је посветио разоткривању смрти своје ћерке.
19. 01. 2026. у 13:58
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (1)