ШПАНИЈА ДОСЛЕДНА - НЕМА ПРИЗНАЊА ЛАЖНЕ ДРЖАВЕ: Огласило се министарство спољних послова након могућности да Приштина уђе у НАТО
ШПАНИЈА остаје при свом ставу о непризнавању једностране декларације о независности коју је Приштина усвојила 2008. године, саопштено је из Министарства спољних послова Шпаније.
Фото: Shutterstock
Из тог министарства је стигао одговор поводом питања о ставовима Шпаније у вези са тежњама такозваног Косова да постане члан НАТО по убрзаној процедури, као и због све чешћих изјава појединих европских и америчких званичника у којима се тражи да тзв. Косово признају оне чланице ЕУ које га не признају.
- Ми бранимо потребу да се питање територије (тзв.) Косова реши дијалогом Београда и Приштине - навели су из Министарства спољних послова Шпаније.
Како су нагласили, звездица стављена уз назив Косова је ознака која не прејудицира ставове о статусу и у складу је са Резолуцијом Савета безбедности Уједињених нација 1244 и Мишљењем Међународног суда правде о декларацији о независности Косова.
Министарка спољних послова привремених приштинских институција Доника Гервала у више наврата последњих недеља поручивала је да је време да (тзв.) Косово призна пет држава ЕУ које то нису учиниле, као и да приступи НАТО-у.
(Косово Онлине)
БОНУС ВИДЕО: МАЛТРЕТИРАЈУ И ЗАСТРАШУЈУ СРБЕ - Овако специјалци Росу вршљају по Штрпцу
Препоручујемо
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (1)