ВУЧИЋ О СИТУАЦИЈИ У УКРАЈИНИ: За који дан ће постати јасно која страна је јача
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић каже да је он реалан човек, и да се бави чињеницама, додајући да не очекује скоро мир у Украјини.
Фото: Танјуг/Зоран Жестић/Профимедиа/Илустрација
- Када разговарам са светским лидерима, са супротстављених страна, и кад дођемо до питања да ли хоће мир и компромис, па макар и изгубили део својих интереса, онда схватите да то неће. И да чекају потпуни пораз друге стране. Погледајте писање западних медија, велико напредовање Украјинаца, велики пуш-бек. На страну што се сви баве пропагандом, нико се не бави реалним стањем. Веома брзо ће постати јасно шта се стварно збива. Ево да кажем људима, за који дан ће постати јасно која страна је јача, и која страна је овладала - рекао је председник.
Он каже да се плаши да ће на крају бити стотине хиљада страдалих у Украјини, и на десетине милиона избеглих.
- Све због тога што неко очекује пораз Запада, а неко очекује потпуни слом Русије. И онда немојте да су вам пуна уста тобожње заштите народа. Нисам оптимиста. Мени је жао малих. Пошто они велики ломе кичму увек малима - казао је председник.
Препоручујемо
ПРЕДСЕДНИК ПОРУЧИО: У Европи су рафови опустошени, наши су пуни, имамо и резерве
23. 03. 2022. у 09:28
ДВОСТРУКЕ НАМЕРЕ КУРТИЈА: Вучић разоткрио лицемерне идеје премијера лажне државе
23. 03. 2022. у 09:21
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (11)