МАНАСТИР ВИСОКИ ДЕЧАНИ: Докле ће вандализам на Косову и Метохији бити прекривен ћутањем
МАНАСТИР Високи Дечани објавио је на Твитеру наводе посланичке групе Европских конзервативаца и реформиста у Европском парламенту о сателитским снимцима уништених јерменских цркава у региону Нагорно Карабаха и упитао се да ли ће сада и уништене српске цркве на Косову добити такву пажњу.
Фото Танјуг
- Надајмо се да ће се пажња посветити судбини десетина српских православних цркава и надгробних споменика које су уништили косовски албански екстремисти након рата 1999. и доласка међународних мировних снага. Сада се суочавамо са очигледном кампањом порицања нашег идентитета и историје", поручили су из манастира Високи Дечани.
У наредној објави манастира наводи се да је на КиМ уништено 150 српских православних цркава.
- После рата 1999. на Косову 150 српских православних цркава некажњено су срушили косовски екстремисти упркос међународном војном присуству и само неке су поправљене док многе леже у рушевинама 22 године касније. Докле ће овај вандализам бити прекривен ћутањем, упитали су у саопштењу.
Кажу и да косовске власти воде кампању негирања Српске православне цркве, законских и имовинских права, историје и идентитета говорећи да су српске цркве етнички албанске. "Оправдано се може поставити питање зашто сте онда рушили цркве које сматрате својим", наведе но је у саопштењу.
БОНУС ВИДЕО: ОВДЕ У ТИШИНИ МОЛИТВЕ НАСТАЈУ ЛЕКОВИТИ МЕЛЕМИ: Манастир Светог Апостола Томе
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (2)