"ЂИЛАС РЕШИО ДА ПРИЧА О КОРУПЦИЈИ" Орлић: Остао је за све у Србији друго име за пљачку и корупцију

16. 01. 2022. у 16:44

РЕШИО жути тајкун Драган Ђилас, најкорумпиранији од свих кабадахија које су јахале народну грбачу, да данас говори о - корупцији, рекао Владимир Орлић, потпредседник ГО СНС.

ЂИЛАС РЕШИО ДА ПРИЧА О КОРУПЦИЈИ Орлић: Остао је за све у Србији друго име за пљачку и корупцију

Фото: Танјуг/Страхиња Аћимовић

- Све о њему и његовом односу према корупцији рекла је својевремено председница Савета за борбу против корупције Верица Бараћ.

- У својој прецизној анализи из 2011. године, да се подсети тајкун који данас безочно, али провидно и смешно покушава људе у лице да слаже са причом "ја нисам никад био на власти", Верица Бараћ је раскринкала коруптивне механизме којима се богатио сам Ђилас: од препродаје рекламних секунди на РТС по повлашћеним ценама, преко приморавања малих фирми да му уступају време по 10 пута нижој цени, до чистог сукоба интереса у Ђиласовом приватном "пословању" са државним и градским установама и предузећима. Од тада, па све до данас, бахати тајкун Ђилас остао је за све у Србији - друго име за пљачку, злоупотребу положаја и најдвратнију корупцију - додаје Орлић.

- А пошто се "брине" и за правосуђе, о истом трошку нека се бахати тајкун подсети и речи Верице Бараћ о криминалној чистки судија и тужилаца коју су 2009. предузели он и његово жуто предузеће. Рекла је председница Савета за борбу против корупције тада: да је то било нешто најгоре од свега што су урадили својој земљи, мада је тешко рећи у којој су јој области више зла нанели. 

- Док се на своје бешчашће "подсећају", нека Ђилас, све његове нашим новцем плаћене Маринике и остатак тајкунско-мафијашког картела из бившег режима имају у виду: народ им је све добро запамтио. Сву пљачку, сву корупцију, и уништене људске животе и обогаљено правосуђе. Код народа вађење на амнезију најгорих од најгорих - не пролази. И тај им народ јасно поручује: нећете никад више, зликовци корумпирани - закључио је Орлић.

БОНУС ВИДЕО - СРБЕ СА КОСОВА УПИСУЈУ У СПИСКОВЕ? Бобан Данчетовић описао чиме се служи полиција лажне државе

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (5)

ПРЕКО НОЋИ ЈЕ НЕСТАЛО Боби пропао бизнис