ДАЧИЋ О СЛУЧАЈУ ЂОКОВИЋ: Биће последица по односе Србије и Аустралије
ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић изјавио је данас да ће све што се дешава са Новаком Ђоковићем у Аустралији оставити последице на односе Србије и Аустралије.
Фото Танјуг
Дачић је, гостујући у Дневнику РТС-а, рекао да тешко да ће Аустралија прихватити било које аргументе државе Србије када је реч о случају Новака Ђоковића.
- То није никакав специјалан и специфичан случај. Овде је реч о политизацији питања јер на стотине људи добија разна изузећа. И ми политичари смо били на разним одлучивањима свуда по свету. У Британију смо морали да идемо. Цела делегација је морала да тражи изузеће али је то било у оквиру политичких манифестација, па су УН гарантовале за то. Ако могу други тенисери да долазе, зашто се неко тако понаша према Новаку Ђоковићу - поставио је питање Дачић.
Указао је да постоје политичке импликације и да ће то што се дешава оставити последице по односе државе Србије и државе Аустралије.
- Наши односи нису много развијени јер смо удаљени, то је земља која себе сматра изузетно посебном и специфичном, они то увек говоре. Кад смо тражили укидање виза, они су рекли да и енглеска краљица мора да има визу да би дошла у земљу којој је краљица - рекао је Дачић.
Указао је да је Ђоковић у Аустралију дошао после њиховог одобрења и оценио да је понашање аустралијских власти срамно да то треба ставити до знања Аустралији.
Дачих је подсетио да Новак има дипломатски пасош Србије и да није било ко.
- Он је тенисер број 1, светко име и легенда. Ово је неубичајено, срамотно, дрско - истакао је Дачић.
Додао је да не верује да ће после свега премијер Аустралије доћи у Србију.
- Нити нам треба - рекао је Дачић.
- Мислим да су ушли у невиђени проблем сами са собом. Новак је већ победник. Очигледно да они њему не дају да игра. Ово је начин да се спречи да постане најбољи тенисер у историји. Живот је дуг, надам се да ће тај премијер некада доћи у ситуацију да може да осети како је то кад се неко према њему понаша како се он понаша према другима - нагласио је председник Скупштине Србије.
Препоручујемо
ВЕЛИКИ СТРАХ ЗАВЛАДАО У ЕВРОПИ Зеленског упозоравају: "Ништа не потписуј"
ЕВРОПСКИ челници потајно саветују украјинског председника Володимира Зеленског да буде опрезан поводом напора Сједињених Држава да постигну мировни споразум са Русијом.
07. 12. 2025. у 08:38
НОВИ ДЕТАЉИ У ИСТРАЗИ, ЗАВРШЕНО ВЕШТАЧЕЊЕ ВОЗИЛА Откривено како је дошло до несреће у којој су погинули Ана Радовић и Александар
ОТКРИВЕНИ су нови детаљи из истраге трагичне саобраћајне несреће у којој су страдали Ана Радовић (20) и Александар Масалушић (37).
07. 12. 2025. у 07:16
ДРСКО: Јелисавета Орашанин БЕЗ ДОЊЕГ ВЕША шета улицом (ФОТО)
ГЛУМИЦА Јелисавета Орашанин поново је привукла сву пажњу када се појавила у комбинацији која је изазвала праву буру на мрежама.
06. 12. 2025. у 20:35
Коментари (6)