ВУЧИЋ САОПШТИО СЈАЈНЕ ВЕСТИ: Држава даје 300 хиљада динара за прво дете од првог јануара!

29. 12. 2021. у 18:11

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић најавио је данас на годишњој конференцији најавио да ће од 1. јануара за прво дете бити уплаћена једнократна помоћ од 300.000 динара.

ВУЧИЋ САОПШТИО СЈАЈНЕ ВЕСТИ: Држава даје 300 хиљада динара за прво дете од првог јануара!

Фото: Депоситпхотос

- Сви смо заборавили чињеницу да смо бринући о животима оних који имају одређене болести, пре свега наших старијих, да смо негде заборавили на младе људе, на основце, средњошколце, студенте, младе који су завршили школовање и којима није посвећено довољно пажње - казао је председник.

- У складу са тиме ја ћу говорити о томе шта је већ урађено за децу, мајке и породице, а потом и о томе шта ћемо урадити како бисмо показали да нисмо заборавили младе. Од 1. јануара за прво дете, од државе Србије, дакле не од локалних самоуправа, биће уплаћена 300.000 динара једнократна помоћ. Такође ће бити давања од 100.000 динара за друго и треће дете - казао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЕПСКИ СКАНДАЛ: Испливао снимак, жреб за Светско првенство намештен!? (ВИДЕО)