НA референдуму 16. јануара о промени Устава мења се искључиво део који се односи на правосуђе. Искључена је било каква могућност да се преко ноћи у акт унесе нешто што се тиче било ког другог питања, а поготово да се промени Преамбула о Косову и Метохији. Гарантујем да је уставне амандмане писала струка, а не политика. Коначни суд ће дати грађани. Овако за "Новости" говори професор уставног права Владан Петров, који је био члан радне група која је скројила новине у Уставу.

Trpko

27.12.2021. 12:24

"Nije nista sakriveno sto nece biti otkriveno" - kazu starostavne knjige Indzijele. Sto se tice referenduma o promeni Ustava, jasno je i prvaku iz osnovne skole, da pitanje na koje treba da se izjasne gradjani, nije potpuno jasno, jer je postavljeno uopsteno, tako da moze da se tumaci raznoliko. Uz pitanje: Da li ste za promenu Ustava? - rebalo je dodati: u vezi promene Zakona o postavljanju sudija i tuzilaca? Ovako se moze smatrati da je u pitanju promena Ustava po svim pitanjima koja ne idu u prilog vladajucoj oligarhiji, pa i pitanje Kosova i Metohije, i pored tolikih pravdanja da ovom promenom to nije obuhvaceno. Zna narod kako je prolazio svaki zakonski akt, na brzinu izglasan, pa vise nije siguran u nikog, zato i nema poverenja.

DžoniSvetac

27.12.2021. 14:12

Ne ,odrešenim rukama sudskoj mafiji , da li je moguće da mislite da ne vidimo šta se radi , što se kod nas daju Sudijama tolike odrešene ruke , a ne u Francuskoj , Nemačkoj , Belgiji ,Holandiji ...Da u pravosuđu su neophodne promene , ali dijametralno suprotne od ovih!