ВУЛИН САОПШТИО ВАЖНЕ ВЕСТИ: Водићемо рачуна о безбедности грађана Републике Српске колико и о безбедности грађана Србије

Novosti online

15. 12. 2021. у 15:34

НИКАДА нећемо успоставити блокаду на Дрини и водићемо рачуна о безбедности грађана Републике Српске колико и о безбедности грађана Србије, рекао је за јутарњи програм Хепи ТВ министар унутрашњих послова Александар Вулин.

ВУЛИН САОПШТИО ВАЖНЕ ВЕСТИ: Водићемо рачуна о безбедности грађана Републике Српске колико и о безбедности грађана Србије

Фото: АТВ принтскрин

- Држава Србија је гарант спровођења Дејтонског споразума, што значи да три народа и два ентитета доносе одлуке на Уставом предвиђен начин. Као што је рекао председник Вучић, Србија се неће придружити никаквим санкцијама - нагласио је Вулин.

Александар Вулин је такође похвалио заједничку обуку припадника Ронилачке јединице Жандармерије Републике Србије и Специјалне антитерористичке јединице Републике Српске на језеру Перућац.  

Када су у питању протести који су се догађали претходних недеља, министар је нагласио да полиција не може да учествује у обезбеђивању илегалних скупова, као и да од МУП-а нико није тражио дозволу.

Акција "Армагедон"

Вулин је говорио и о акцији “Армагедон” која траје дуго и истакао да полиција помно прати дешавања на друштвеним мрежама, као и да постоје лица за која се сумња да су педофили и да размењују порнографски материјал направљен злоупотребом малолетника.  

- Трудићу се да ова акција буде успешна и да траје. Сви који на мрежама покушају да искористе малолетнике пре или касније ће доћи под наш удар. Пронаћи ћемо их, јер за њих нема сигурног места и јер нам је ментално здравље наше деце најважније - истакао је министар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

А КУД ЋУ САД ЈА – цртица поводом представе Башта сљезове боје