ЧОВИЋ РАЗГОВАРАО СА ШОЛЕОМ: О корацима БиХ ка ЕУ и НАТО
ПРЕДСЕДНИК ХДЗ БиХ Драган Човић поручио је вечерас после састанка са саветником америчког државног секретара Дереком Шолеом да се разговарало о кључним корацима за јачање Босне и Херцеговине на путу ка ЕУ и НАТО.
Фото: ХДЗ БиХ
-Хитне измене Изборног закона, ограничене уставне промене морају да поштују права и равноправност конститутивних народа и да избегну дискриминације, навео је Човић на Твитеру.
Шоле је након састанка истакао да се састао Човићем и Изетбеговићем како би охрабрио вођство, изградњу поверења и функционалност Федерације БиХ, односно, да је је то кључно за стабилност БиХ и њен пут у ЕУ, пренео је клиx.ба.
-Транспарентнији и веродостојнији избори 2022. године треба да добију подршку свих странака, поручио је Шоле.
Изетбеговић је новинарима рекао да саговорници из САД очекују да лидери из БиХ воде процесе.
-Не могу да кажем да има нешто ново, амерички пријатељи су уз нас, али очекују да ми водимо процесе и да ми нудимо решења, изјавио је Изетбеговић.
БОНУС ВИДЕО: КАКО ПРОВЕРИТИ РАДНИ СТАЖ: Јелица Тимотијевић из ПИО фонда у новој епизоди Фт1П
Препоручујемо
СПЕЦИЈАЛНИ БЛИНКЕНОВ САВЕТНИК У САРАЈЕВУ: Састанак са Шмитом, Изетбеговићем и Човићем
15. 11. 2021. у 20:23
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (0)