ОГЛАСИО СЕ КОМАНДАНТ КФОР-а: Спремни смо да испунимо важан задатак

Novosti online

03. 10. 2021. у 18:01

Командант КФОР-а генерал-мајор Франко Федеричи обишао је данас јединице КФОР-а распоређене на прелазима Јариње и Брњак, саопштено је из Команде КФОР-а.

ОГЛАСИО СЕ КОМАНДАНТ КФОР-а: Спремни смо да испунимо важан задатак

Фото: Принтскрин

КФОР је појачао своје привремено присуство на северу Косова, у знак подршке споразума имеђу Београда и Приштине о повлачењу РОСУ и уклањањна барикада на прелазима Јариње и Брњак, где ус Срби протестовали, због уредбе о привременим таблицама за возила која улазе на Косово и Метохију са српским регпостарским таблицама и доласка Росу.

- Јединице Кфора потпуно су спремне за обављање овог важног задатка у циљу подршке локалној и регионалној стабилности -рекао је генерал-мајор Франко Федеричи, наводи се у саопштењу.

Истиче се да је протеклих дана водио разговоре са свим укљученим странама и редовно извештавао специјалног представника ЕУ за дијалог Београда и Приштине и друга регионална питања Западног Балкана Мирослава Лајчака и командни ланац  НАТО.

- Захваљујем институцијама на Косову (и Метохији), градоначелницима северних општина и свим заинтересованим странама које су допринеле деескалацији ситуације на њиховим напорима, и радујем се што ћу остати у контакту са њима - истакао је Федеричи.

(Косово онлајн)

БОНУС ВИДЕО: Снимљени косовски специјалци како скидају транспарент ЗСО у месту Горње Кушће

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

Коментари (2)

ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...